Galvanic Spa (galvanická žehlička) - návod jak se žehlit

Profesionální postup včetně konkrétních přípravků pro práci s americkou patentovanou galvanickou žehličkou Galvanic Spa od Nu Skin. Návod vychází ze 6ti-leté praxe spolupracujících kosmetiček.

 
 
NÁVOD NA POUŽITÍ - GALVANIC SPA
Profesionální péče

Žehlení obličeje
Tvář odličte micelární vodou Larens či tonikem Inventia (můžete použít i pleťové vitalizační mléko Inventia nebo Larens) nebo omyjte kolagenovým mycím gelem.
Konečky prstů si lehce vmasírujte pleťové mléko, vodu nebo gel do pokožky a nechte působit cca 30 sekund. Poté mléko setřete vlhkým a suchým tampónem vytřete tvář zlehka do sucha a naneste peeling (Polishing Peel nebo mořský peeling s kolagenem)
Po aplikaci peeling omyjte a nechte tvář vlhkou.
Nyní nastává nejdůležitější proces - budete pracovat s galvanickými vodivými zažehlovacími gely. Koncentrovaný gel (záporně nabitý) v BÍLÉ AMPULCE ( Předošetřující Gel) hloubkově čistí a proto je nutné nanést na pokožku a do ní zapravit nejméně 10% objemu ampulky. Při ošetření krku a dekoltu více. Nenanášejte gel na prst, raději si z ampulky rovnou naneste sérum na polovinu obličeje a rozetřete žehličkou. Zvlhčit pleť před nanesení gelu i v průběhu žehlení můžete přípravkem Aqua Spray s kolagenem a kys. hyaluronovou nebo zvlhčujícím sprejem s kyselinou hyaluronovou NaPCA

(Důležité: Před prvním použití sejměte ochranné fólie z obou stran, jinak žehlička NEVODÍ - NEPÍPÁ.)
Navlhčenými prsty držte chromovou část a palcem stlačte tlačítko. Na display se objeví program 1.
Přiložte Galvanic Spa na tvář, přidržte, až se ozve pípnutí. Postupně přejíždějte po obličeji a očním oblouku vzhůru, do stran k vlasům. Žehličku držte navlhčenými prsty, dotýkejte se kovové části. Pokud žehlíte někoho jiného, NEZAPOMEŇTE se držet druhou rukou krku žehleného, Pokud budete někomu žehlit ruce, držte se druhou rukou na tepně. Musí se uzavřít elektrický okruh. Pokud žehlíte sami sebe, držet se nemusíte. Stejným způsobem pokračujte na druhé straně obličeje, případně krku a dekoltu. Pokud je pokožka suchá, použijte zvlhčovač s kyselinou hyaluronovou, kterým budete pleť v průběhu žehlení zvlhčovat. U silně znečištěné pleti můžete se místy vyskytne „štípání“, které časem ustává.
Když žehlička pípne 2x za sebou, je proces ukončený a vy stejným způsobem pokračujte i na druhé polovině obličeje, případně krku a dekoltu. Někomu vyhovuje žehlení celého obličeje najednou, tak si sami vyzkoušejte způsob, který vám bude nejvíce vyhovovat. První týden je potřeba žehlit pleť nejméně 3x týdně, dále podle potřeby nejméně 1x týdně.
Zbytky bílého vodivého gelu smyjte navlhčeným tampónem. Pleť neosušujte. Nástavec dezinfikujte vašim běžným antiseptikem a utřete do sucha.
Naneste kladně nabitý GEL V MODRÉ AMPULCE (Treatment Gel). Na přístroji zvolte program 2. Další postup se rovněž opakuje jako u bílého gelu. Po žehlení gel omyjte vodou nebo pleťovým tonikem (Tru Face Priming Solution s proteinovým základem nebo tonikem Inventia ) - tampón namočte do vody, zlehka vyždímejte a na vlhký tampón naneste tonik. Pokud používáte transepidermální kolagen pro podporu vlastního kolagenu, naneste ho po žehlení na vlhkou pokožku.
Poté ošetřete obličej hydratačním krém (Hydro Balance Face Cream nebo Denní krém s kolagenem a matrixylem nebo Rejuvenating Cream). Malé množství krému dejte na konečky prstů a zlehka rozetřete.
Na tmavé kruhy pod očima naneste Tru Face Ideal Eyes, na vrásky kolem očí lze programem 2 zažehlit ráno a večer Tru Face Line Corrector nebo Elixír pro okolí očí s kolagenem. Velmi žádaný je Tru Face Instant Line Corrector, nazývaný přírodní botox.

Žehlení celulitidy, podbradku a paží
Pro žehlení celulitidy vyměňte nástavce a to tak, že stlačíte gumové tlačítko na zadní straně žehličky, až vám nástavec sám ze žehličky „odskočí“. Je to opravdu jednoduché. Na celulitidu je určen podélný s mírnými vlněním. Na problémová místa aplikujte Nuskin Body Schaping Gel – gel na celulitidu a podbradek a žehlete programem 2- používejte ráno a večer 2-3x týdně. Takto můžete přejíždět přístrojem nejen po těle, ale i na podbradku či pažích. Po ošetření naneste na vlhkou pokožku transepidermální kolagen Body, případně Kolagenový tělový balzám s kys. hyaluronovou či Zeštíhlující sérum na celulitidu.

Ošetření vlasových cibulek a pokožky
Vlasová séra Nutriol Hair Fitness Treatment. Víčko ampulky – utáhněte - zašroubujte velmi pevně, dokud obsah nezmodrá a z víčka se vám neuvolní do ampulky účinné látky Tricalgoxil z mořské chaluhy. Jednu ampulku vmasírujte do pokožky vlasů. POZOR – nenechte stékat NA POKOŽKU OBLIČEJE. Byla by cca půl hodiny červená! Na žehličku nasaďte hřebenový nástavec, nastavte program 1 a přejíždějte jím po pokožce, jako byste se česali. Již neoplachujte a upravte vlasy běžným způsobem.
Více o přístroji a kde ho sehnat najdete na www.GALVANIC-SPA.cz