Hydromanil – odborník na hydrataci


Klíčem ke zdravé, dobře vyhlížející a odolné pleti je její hydratace. Pokud z různých důvodů dojde k narušení hydratační rovnováhy, pleť se dehydratuje, stává se suchou, drsnou a začíná se loupat. Lidská kůže má celou škálu nástrojů, kterými se snaží udržet normální hladinu vlhkosti. Nicméně když vlastní zbraně nestačí, přicházejí na pomoc kosmetické přípravky obsahující látky, jejichž hlavním úkolem je právě hydratace. Dnes si povíme o jedné z nejúčinnější zvlhčujících látek s názvem Hydromanil. Dobrá hydratace je velmi důležitá pro pokožku nejen z estetických, ale i ze zdravotních důvodů.

Pleť s přiměřenou hladinou hydratace nejen pěkně vypadá, je zářivá, pevná a má jednotnou strukturu, ale také pomaleji stárne, je odolnější, lépe chrání proti působení vnějších faktorů. Vědí o tom i výrobci kosmetických přípravků, proto mezi úkoly většiny dostupných přípravků je právě hydratace pleti.

Co způsobuje, že některé z nich plní svůj úkol lépe a jiné hůře?
Účinnost v této oblasti závisí do značné míry na druhu a koncentraci účinných látek, které mají plnit tento úkol. Mezi „hydratační děla“ patří Hydromanil, sloučenina, která svou úlohu plní mimořádně účinně.

Hydromanil je aktivní látka rostlinného původu, která se vyznačuje dokonalými hydratačními účinky. V pečlivě zvolené kompozici byl využit jedinečný rostlinný zvlhčující komponent, jehož základ tvoří sloučeniny cukru bohaté na galaktomannan, pocházející z plodů stromu tara (Caesalpinia spinosa), rostoucího ve velmi náročném, suchém podnebí And, zejména v Peru.

Struktura Hydromanilu je založena na konstrukci zvlhčujících částic galaktomananu v podobě trojrozměrné koloidní matrice, která postupně uvolňuje zvlhčující oligosacharidy.

Zmíněné galaktomanany jsou polysacharidy s vysokou molekulární hmotností, které byly vybrány na základě jejich přirozených zvlhčujících funkcí. Díky svým mimořádným schopnostem zadržovat vodu chrání zárodek stromu tara před dehydratací. Příliš velké rozměry částic galaktomananů neumožňují pronikání do hlubších vrstev kůže, proto zůstávají na povrchu zrohovatělé vrstvy.


Tím vytvářejí zvlhčující film a tak pracují ve prospěch okamžité povrchové hydratace,  čehož výsledkem je jednotnější, zdravější vzhled pleti. Povrchový účinek má ještě jednu výhodu – omezuje transepidermální ztrátu vody, která se nachází v pokožce i té, kterou obsahují další aplikované kosmetické produkty.  Na druhé straně malé rozměry molekul oligosacharidů umožňují pronikání do zrohovatělé vrstvy.

Po jejím dosažení se stávají nedílnou součástí pokožky, což znamená, že v hlubších vrstvách kůže mají hydratační účinek a spolu s NMF (Natural Moisture Factor – přírodní zvlhčující faktor) působí synergicky pro zvýšení množství zadržené vody a dlouhodobější hydratační efekt.Moderní metoda výroby Hydromanilu umožnila získat aktivní látku, jejíž zvlhčující molekuly se uvolňují postupně v závislosti na jejich molekulární velikosti.

Hydromanil najdete v několika přípravcích:
Při pravidelné aplikaci zachovává Hydromanil trojrozměrnou matrici na pokožce po delší dobu, což umožňuje postupné uvolňování molekul. Nejmenší molekuly, které se snadněji uvolňují z koloidní matrice, pronikají do vnitřních úrovní zrohovatělých vrstev. Molekuly s většími rozměry, které potřebují více času na putování do hloubky kůže, obsadí místo na povrchu zrohovatělé vrstvy. Tyto rozdíly v rozměrech molekul způsobují, že hydratační účinky Hydromanilu se projevují jak okamžitě, což nás potěší ihned po aplikaci, tak dlouhodobě, na čem nám záleží nejvíce.

Hydromanil přestavuje ideální složku přípravků určených pro rychlou, každodenní hydrataci pokožky (i vlasů). Je vhodný pro zralou, suchou a dokonce i poškozenou pleť. Látka se vyznačuje dokonalými aplikačními vlastnostmi – vytváří na povrchu pokožky nebo vlasů velmi jemný, nelepivý film.

Jak účinkuje Hydromanil?

  • okamžitě a dlouhodobě zlepšuje hydrataci zrohovatělé vrstvy
  • reguluje proces olupování pokožky, což vede k zlepšení vzhledu pleti
  • zabraňuje transdermální ztrátě vody
  • pokožce se vrací zdravý lesk, pružnost a hebkost
  • díky 3D Matrix technologii udržuje významný hydratační efekt i po 24 hodinách
  • in vivo testy dokazují: + 30,8% okamžitou hydrataci po 30 min., + 21,1% dlouhodobou hydrataci po 4 hod., + 12,5% dlouhodobou hydrataci po 3 týdnech
  • při smyslovém hodnocení… o 83% jemnější pleť, o 67% lépe hydratovaná pokožka